Peugeot dokázal zahrát skladbu pomocí obří notace na silnici

Automobilky hledají nové způsoby, jak zaujmout mladší a technicky znalejší zákazníky. Zobrazování nového lesklého auta nestačí, takže automobilka Peugeot se na to rozhodla jít přes hudbu. Oslovila skladatele a pianistu Riopy (ten složil hudbu k filmům Dánská dívka nebo Tvář vody).

Kampaň od pařížské agentury BETC zobrazuje vůz Peugeot 508, který ve skutečnosti „hraje“ podél dvoukilometrové silnice v Chorvatsku. Vícebarevné laserové senzory byly umístěny pod vozem a když Riopy projel autem kolem určitým místem, tak snímače detekují hudební notu a zahrají potřebný tón. V podstatě se tak silnice proměnila v obří klavír. I když se tato skladba skládá z pouhých 190 not, tak ve skutečnosti se jedná o fyzicky „nejdelší“ hudební notaci na světě.

Samotná skladba bude vydána společností Warner Music jako součást kampaně, která je navržena tak, aby zdůraznila radost z jízdy.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762