Brýle IRL Glasses dokáží blokovat digitální obrazovky

Reklama už je všudypřítomná a v některých případech se jí nelze vyhnout. V internetových prohlížečích si sice můžeme zablokovat reklamy, ale reklamu v televizi nebo venkovní reklamu zablokovat nelze. To inspirovalo Ivana Cashe k vyrobení brýlí, které změní zářící LCD a LED displeje v černou obrazovku. IRL Glasses (in real life brýle) využívají horizontální polarizovaný filtr. Otočením polarizovaného filtru od 90 stupňů se totiž zablokuje světlo vyzařované obrazovkami, díky čemuž televize nebo počítač vypadá jako vypnutý. V tuto chvíli brýle blokují většinu televizorů a obrazovek počítačů, ale nedokáže blokovat chytré telefony s OLED displejem nebo digitální billboardy. Což se však v budoucnu může změnit.

IRL brýle se objevily na Kickstarteru za cenu 49 dolarů, kde během několika dní dosáhly cílové částky 25 000 dolarů a v době psaní článku získal Ivan Cash finanční podporu přes 70 000 dolarů. Ohledně spolupráce projevily zájem i velké značky jako Waymo, NASA nebo Snap. Cash k tomu dodává: „Doufám, že nakonec vytvoříme pokročilý pár IRL Glasses, které zablokují všechny obrazovky, včetně OLED displejů a chytrých telefonů. To je cíl, ke kterému směřujeme.“

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762