Startup Grabb-It proměňuje auta na spolujízdu v pojízdnou reklamu

Marketingový startup Grabb-It má v úmyslu přeměnit vozy na spolujízdu na mobilní reklamy specifické pro danou oblast. Základním předpokladem iniciativy je proměnit zadní okno spolujezdce jakéhokoli automobilu zařazeného do programu spolujízdy nebo donášky na reklamní displej. Na něm se bude měnit reklama podle toho, kudy jezdí a kde nabízí služby svým zákazníkům.

Reklamy se zobrazují přes projekci z malého namontovaného projektoru na tenký okenní kryt. Projekční plátna jsou přizpůsobena každému vozu, aby se zajistil nejčistší a nejkvalitnější obraz. V případě spolujízdy se reklamy budou zobrazovat pouze v průběhu jízdy, což může pomoci řidičům získat dalších 300 dolarů měsíčně. Grabb-It si bude účtovat poplatek za instalaci a tvrdí, že demontáž je také jednoduchá.

Cílem Grabb-It je využít prosperující ekonomiku spolujízdy tím, že do ní začlení reklamy. Obrazy jsou zaměřeny na to, aby byly zaujaly pozornost, když projede kolem lidí, ale nebyly nepříjemné.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762