AR startup Octi vytváří avatary fotbalových hráčů, které můžete ovládat

Čím dál více lidí dostává do kontaktu s rozšířenou realitou, protože se objevuje v různých oblastech. Poslední dobou se objevuje i ve světě sportu. Nyní totiž vzniklo partnerství mezi AR startupem Octi a Asociací národních fotbalových ligových hráčů (National Football League Players Association), které se zaměřuje na zapojení fanoušků.

Toto inovativní řešení využívá AR technologii k vytvoření avatarů různých fotbalových hráčů. Fanoušci budou schopni komunikovat s těmito avatary a vytvářet videoklipy. Mezitím tato technologie poskytne hry ovládané tělem a poskytne tak šanci fanouškům stát se svými oblíbenými hráči. K dispozici bude také avatar pro více než 2000 hráčů, s nimiž fanoušci mohou interagovat.

Octi využívá technologii mapování kostry, strojového učení a počítačového vidění pro dosažení této funkce. Aplikace používá kamery na chytrých telefonech pro snímání lidského těla. Uživatelé pak mohou překrýt trojrozměrné efekty na své tělo. Podle slov zakladatele a generálního ředitele společnosti Octi Justina Fuisze: „Platforma nabízí zcela novou schopnost zesilovat lidskou interakci a komunikaci prostřednictvím jednoduché kamery chytrého telefonu. To, co dělá Octi speciálním, je to, že budujeme naši technologii, abychom odráželi způsob, jak se lidé vždycky projevovali skrze gesta a pohyb.“

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762