Virtuální učebna anatomie pomáhá studentům lépe porozumět anatomii

Medicína a vzdělání jsou dvě oblasti, ve kterých snadno našla uplatnění i virtuální realita. Toho se chopil slovenský startup Virtual Medicine, který začal vytvářet virtuální učebny lidské anatomie. Nyní budou moci tyto virtuální učebny vyzkoušet i studenti na středních zdravotnických školách v Mladé Boleslavi a Šumperku.

Tvůrci Tomáš Brngál a Miloš Svrček nabízejí dva produkty. Jedním z nich je aplikace Human Anatomy VR, kterou si mohou uživatelé stáhnout do svých chytrých telefonů. V této placené aplikaci najdete multiplayer, gamifikační testy a podrobnější studijní materiály.

Druhým produktem je aplikace VAU (Virtuální anatomická učebna), se kterou si mohou studenti s headsetem na hlavě zobrazit látku spojenou s anatomií a fyziologií ve 3D prostoru. Jak autoři poznamenávají, tak zobrazování lidského těla z různých perspektiv pomáhá studentům lépe chápat anatomii. Mohou totiž vidět, jak se navzájem překrývají kosti, svaly i jednotlivá ústrojí, což u 2D obrázků v učebnicích není tak snadné. Jedna taková kompletní virtuální učebna s vybavením pro 16 studentů nyní stojí 40 tisíc eur.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762