Tyto žabky od Allbirds jsou vyrobené z udržitelného materiálu

Jednou ze surovin, která se používá v podrážkách bot je EVA, což je pěna vyrobená z ropy. EVA je neobnovitelný a znečišťující materiál, což znamená, že podrážky bot jsou obvykle škodlivé pro životní prostředí. Společnost Allbirds nyní představila žabky Sugar Zeffer, které mají podrážky vyrobené z nového udržitelného materiálu.

Nová technologie SweetFoam používá cukrovou třtinu, materiál, který pochází z rostliny a je obnovitelný. SweetFoam byl vytvořen ve spolupráci s brazilskou petrochemickou společností Braskem. Její technologie je ekologická alternativa k pěně EVA a Allbirds jej plánuje používat ve všech svých produktech. Stejně jako vytváření udržitelné podrážky pro boty se společnost ujišťuje, že získává cukrovou třtinu etickým způsobem. Všechny cukry používané ve výrobě SweetFoam musí být certifikovány neziskovou společností Proforest, která ověřuje, že přírodní zdroje jsou získávány udržitelným způsobem.

Žabky Sugar Zeffer budou dostupné ve čtyřech barvách za cenu 35 dolarů. Mají také vyměnitelné pásky, které mohou zákazníci nakupovat zvlášť. Zatímco žabky jsou v prodeji pouze po omezenou dobu, technologie Allbirds SweetFoam je volně k dispozici ostatním výrobcům obuvi a společnostem. Doufá, že ji tak budou následovat další společnosti a pomohou snížit uhlíkovou stopu z výroby bot. Navíc tím, že nabízejí ekologické hodnoty za přijatelnou cenu, mohou spotřebitelé zvolit podporu ekologických výrobků bez dodatečných nákladů.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762