Chytrá sklenice umožňuje objednání drinku bez nutnosti chození k baru

Výrobce nápojů Pernod Ricard a designová společnost BlackSheep se spojili a vytvořili propojenou sklenici na pití, která by mohla zjednodušit objednávání v přeplněných barech. BlackSheep se specializuje na marketingové nástroje, které využívají chytré technologie k propagaci jídel a nápojů. Nové sklenice Havana Club má NFC čip, který je propojený s aplikací v chytrém telefonu, přes který si lze objednat nový nápoj.

Sklenice toho umí víc než jen objednávání bez čekání ve frontě. Před zadáním objednávky musí uživatel souhlasit se sdílením dat, včetně jména, e-mailové adresy a preferovaného koktejlu. Data umožňují společnosti Pernod Ricard sledovat popularitu svých produktů. Poskytuje také marketingové příležitosti. Sklenici si lze vzít domů, kde webová aplikace zobrazí recepty na drinky namísto možnosti opětovné objednávky.

Pernod Ricard tvrdí, že sklenice jsou více než trik k přilákání pozornosti. Pierre-Yves Calloc’h, Global Digital Acceleration Director značky uvedl, že cílem produktu je vytvořit nové návyky mezi spotřebiteli. „Tyto produkty jsou způsob, jak se ujistit, že se zaměřujeme na ty správné lidi… S daty můžeme začít reagovat na profily vztahů, které vlastníme bez teoretického cílení, které jsme tradičně používali.“

Propojená sklenice je další krok značky Pernod Ricard směrem k digitálu. Ostatní značky v portfoliu společnosti, včetně značek Malibu a Mumm, již předtím zkoušely koncept propojených lahví. Spotřebitelé stále častěji dávají svá data výměnou za lepší služby. Budou však ochotni dát osobní údaje, aby získali svůj nápoj rychleji?

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762