Hosté hotelu Meliá mohou platit za veškeré služby pomocí náramku

Španělský hotelový řetězec Meliá umožňuje hostům platit za nákupy v hotelových restauracích, obchodech s oblečením a kavárnách s novou řadu wearable náramků. V polovině srpna letošního roku hotelový řetězec zahájil tuto iniciativu na devíti místech po celém Španělsku, čímž vytvoří další bezproblémové nákupní zážitky pro turisty.

Když se cestující přihlásí při své návštěvě resortu, tak jim jsou podány náramky, které odemykají jejich pokoje, snadno zaplatí hotelové lázeňské procedury a poskytuje jim přístup do zábavního parku Wave House v městečku Magaluf. Veškeré nákupy jsou účtovány na pokoje hostů. Pro pohodlí zákazníka se mobilní náramky bezdrátově synchronizují prostřednictvím Bluetooth s hotelovou mobilní aplikací. Pro rodinné rekreanty umožňuje aplikace Melià rodičům řídit některá nastavení, jako jsou limity výdajů u náramku dětí.

Pokud bude Meliá ve Španělsku úspěšná s těmito náramky, tak je zavede do více než 470 hotelů ve 43 zemích pod různými značkami.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762