Vývojář využil AR nástroj pro vytvoření virtuální vizitky

Pro mnoho lidí jsou vizitky zastaralé. Nahradili je e-maily, sms zprávy a chytré telefony. Nová vizitka s rozšířenou realitou však může pomoci dát vizitky opět na výsluní. Vývojář, Oscar Falmer, vytvořil AR aplikaci, která přivádí vizitky k životu. Aplikaci vytvořil za pouhé tři dny pomocí platformy ARkit, což je vývojářská platforma na rozšířenou realitu od Apple. Umožňuje lidem měnit obyčejné vizitky a přidávat k nim AR objekty, webové stránky a kontaktní informace. Jak se karta pohybuje v reálném světě, tak se pohybují i virtuální prvky. AR doplňky tak přidávají další informace, které se nevešly na vizitku.

Falmer použil ARKit funkci s názvem Technology Live Track Technology k vytvoření své vizitky. Jedná se o funkci, která umožňuje telefonu sledovat obraz ve 3D prostoru a použít jej jako kotvu k připojení počítačem generovaných snímků. Na rozdíl od fyzické vizitky potřebuje AR karta telefon, který je vybaven aplikací pro čtení vizitky, aby se zobrazily další funkce v rozšířené realitě.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762