Umělá inteligence umí proměnit vaše fotografie do hudebního videa

Výletní společnost Royal Caribbean pomáhá cestujícím posunou jejich oblíbené fotografie na další úroveň. Využívá k tomu umělou inteligenci a školu Berklee College of Music. Nástroj, nazvaný SoundSeeker, dává vytváří personalizované video ve stylu kaleidoskopu a doplní ho jedinečnou zvukovou stopu, která odpovídá náladě snímků.

Stačí navštívit nástroj SoundSeeker a nahrát tři fotografie, které jsou následně skenovány, vizuálně stylizovány a spárovány s vlastní hudební stopou. Aby bylo možné určit konkrétní typ hudby pro každé video, tak škola Berklee zhodnotila více než dva miliony kombinací skladeb a nálad, které následně pro daný typ videa vybere umělá inteligence.

Uživatelé se vyzýváni, aby sdíleli finální video na sociálních sítích (video je klasicky označeno logem společnosti Royal Caribbean). Tato iniciativa je součástí nejnovějších aktivit společnosti, která se snaží oslovit technicky založené rodiny a zlepšit obraz výletních plaveb lodí.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762