Yori-So navrhla hůlky pro lidi s motorickými problémy

V asijských zemích, jako je Japonsko a Čína patří hůlky mezi každodenní nástroje. Ovšem manipulace s hůlkami může být obtížná pro starší uživatele nebo pro každého, kdo trpí artritidou, či je pro jemná motorická koordinace obtížná nebo bolestivá. V Japonsku je v současné době více než 2 miliony lidí starších 90 let, což znamená rostoucí potřebu usnadnit používání hůlek. Japonská společnost Yori-So přišla s řešením, které umožní těm, kteří mají problémy s motorickými dovednostmi, i nadále používat hůlky, respektive magnetické hůlky.

Tyto nové hůlky jsou propojeny širším koncem, stejně jako cvičebních hůlky používané dětmi. Nicméně mají také magnety ve svých špičkách, takže uživatelé chytí kus jídla a hůlky drží u sebe. Používané magnety jsou dostatečně pevné, aby udržely jídlo bez rozdrcení nebo zmáčknutí jazyka. Hůlky jsou vyrobeny z prvotřídních dřevin, jako je ořech a třešeň, a stojí kolem 60 dolarů za pár.

Magnetické tyčinky pravděpodobně pomohou nejen starším lidem, ale také každému, kdo má potíže se sbíráním nebo uchopením předmětů. Jsou také užitečné pro každého, kdo se učí používat hůlky. Jaké další designové řešení by mohlo usnadnit život starším osobám nebo osobám s potížemi v jemné motorické koordinaci?

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762