Společnosti Starbucks a Alibaba mění uživatelský zážitek s virtuálním obchodem

Dvě velké korporace chtějí společně provést revoluci v kavárenském průmyslu v Číně. Značky Starbucks a Alibaba vytvářejí virtuální Starbucks zážitek pro čínské zákazníky, který ovlivní kávový průmysl a zvýší spotřebu kávy v Číně. Prostřednictvím sítě Alibaba bude společnost Starbucks rozšiřovat své služby na 2 000 pobočkách v Číně prostřednictvím centralizovaného online management hubu.

Dodávka začne v září v Pekingu a Šanghaji. Program by měl být do konce roku 2018 rozšířen do 30 měst.

Podle prezidenta a generálního ředitele společnosti Starbucks Kevina Johnsona budou virtuální pobočky Starbucks integrovány do všech nemovitostí skupiny Alibaba Group. Nová digitální služba společnosti Starbucks je první, která zahrnuje nakupování v obchodech a on-line nákupy, které jsou vybaveny technologií rozšířené reality společnosti Alibaba a aplikací Taobao. Chcete-li oslovit zákazníky online, společnost Starbucks bude spolupracovat se společnostmi spadající pod Alibabu, které zahrnují například platformu pro distribuci potravin Ele.me, supermarkety Hema, Tmall a Alipay.

Tento digitální nástroj má potenciál dosáhnout až stovek milionů uživatelů. Prokáže-li se úspěch, tak tento riskantní podnik bude pro čínské zákazníky vytvářet bezproblémovější a osobnější zážitek s kávou. Aplikace dává zákazníkům možnost získávat členské výhody a služby. Také budou moc posílat Starbucks produkty svým přátelům nebo kolegům jako dárky na platformě „Say it with Starbucks“.

Starbucks je jedním z mnoha západních značek, s nimiž Alibaba spolupracuje. V poslední době Alibaba spolupracovala s prodejcem módních doplňků Guess, aby vytvořila chytrá zrcadla pro čínské kamenné prodejny.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766