Společnosti mohou nyní informovat zákazníky přes WhatsApp

WhatsApp přišel s iniciativou Business API, která je navržena tak, aby pomohla velkým firmám komunikovat se svými zákazníky. Za paušální sazbu budou moci společnosti posílat automatizované zprávy a aktualizace uživatelům, které se mohou týkat čehokoliv, od nadcházejících schůzek až po naléhavé informace o vašem letu.

Firmy, které se přihlásí k této službě, budou moci během prvních 24 hodin bezplatně reagovat na komunikaci se zákazníky a poté budou za službu platit poplatek. Zákazníci mohou prostřednictvím služby WhatsApp přijímat automatizované zprávy, pokud již dříve nasdíleli své kontaktní informace se společností nebo předtím zahájili konverzaci.

Prozatím je Business API k dispozici pouze 90 společnostem a převážně se jedná o cestovatelské a dopravní značky jako Uber, KLM a Booking.com. Vzhledem k tomu, že tyto společnosti často využívají aktualizace v reálném čase, aby informovali své zákazníky o změnách plánů a itinerářů, tak API naplní jejich potřeby. Pokud bude tato služba od WhatsApp úspěšná, tak značka doufá, že v budoucnu přinese tuto funkci i do jiných odvětví.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762