Chytré zrcadlo dokáže odhalit časné příznaky rakoviny kůže

Technologie se začleňují do našeho světa více způsoby, než si uvědomujeme. A technologie ti není jen kvůli tomu, aby nám zlepšila pohodlí našich domovů. Studenti na Cornell Tech začlenili zdravotní diagnostiku do běžné domácí dekorace.

Diagnostické chytré zrcadlo dokáže naskenovat vaši kůži a rozeznat případné změny, které by mohly naznačovat rakovinu. Rakovinu kůže lze často diagnostikovat a vyhodnotit z vizuální kontroly. Taková technologie urychluje dobu diagnózy a tím ponechává více prostoru pro léčbu, čímž může zachránit život.

Navíc funkce chytrého zrcadla Reflective Health funguje jako obousměrně zrcadlo, takže za zrcadlem může být displej, díky čemuž vidí uživatel nejen sebe, ale i obsah z obrazovky. Zrcadlo fotí každý den obličej a horní časti těla uživatele, tím se učí profil pomocí algoritmů. Potenciální anomálie mohou být porovnány prostřednictvím databáze více než 3000 fotografií pigmentových skvrn uložených v systému. Systém bude fungovat bez připojení k internetu a nebude uchovávat fotografie kvůli ochraně uživatelských dat.

Absolvent Evan Kesten a jeho tým vybudovali svůj druhý hardwarový prototyp a stále pracují na vylepšení algoritmů. Absolventi doufají, že jejich práce bude sloužit jako základ budoucích studentů, kteří budou pokračovat ve výzkumu.

Tým se domnívá, že jednoho dne zrcadlo bude schopno pracovat jako přístrojová deska pro lékaře, která bude doktorům pomáhat při vyšetřování pacientů. To by mohlo být velkým krokem ke zjednodušení diagnózy a léčby pacientů s nádorovým onemocněním.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762