Logistická společnost Optoro pomáhá firmám zpracovávat vrácené zboží

Logistická společnost Optoro v letošním roce získala finanční investice ve výši 75 milionů dolarů, aby pomohla maloobchodníkům zpracovat vrácené zboží za účelem opětovného prodeje. Vrácené zboží se v posledních letech značně zvýšilo díky vzestupu e-shopů a softwarové řešení společnosti Optoro pomáhá společnostem zvládat proces jak online, tak i v kamenných prodejnách.

Online vracení zboží může představovat speciální problém koordinace v inventáře. Spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Optoro Tobin Moore to vysvětluje tak, že „reklamace zboží z online prodeje je dvakrát až třikrát častější, než počet reklamací v kamenné prodejně“, což může komplikovat nejen kontrolu reklamovaného zboží, ale také maximalizaci jejich potenciálu, protože musí být uvedena do kamenné prodejny, aby se úspěšně produkt opět prodal.

Společnost Optoro využívá údaje a online marketing, aby zajistil nejefektivnější způsob uvedení produktu zpět na trh a jeho opětovného prodeje. Sleduje také všechny položky napříč dodavatelským řetězcem, aby předpovídala nejlepší možné akce, jejichž cílem je ušetřit společnosti milionům dolarů z neprodaného reklamovaného zboží a poskytla tak lepší zákaznickou zkušenost.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762