Se zařízením LynQ se neztratíte v davu a snadno ohlídáte své děti

S technologií GPS se můžete setkat na spoustě místech, které zjednodušují služby uživatelům. Nedávno se objevila technologie LynQ, která využívá algoritmus kombinující GPS pro komunikaci mezi přáteli, kteří jsou od sebe daleko.

Přenosný tracker je dostatečně malý, aby se vešel do dlaně. Ideální pro použití na cestách, jasně vám ukazuje směr osoby, kterou chcete najít. Jakmile zařízení detekuje osobu, tak vám sdělí i přesnou vzdálenost. Dokonce i v případě, že uživatel nemá připojení k internetu nebo telefon, zařízení totiž využívá GPS signál, aby propojil jednotlivá zařízení.

Uživatelé mohou propojit až 12 zařízení s GPS systémem a fungovat až 5 kilometrů od sebe. Je to perfektní zařízení pro přátele ve velkých skupinách, protože můžete nastavit „domovské“ místo nebo „bezpečnou zónu“. Uživatelé jsou upozorněni, pokud člen skupiny opustí bezpečnou zónu. Baterie vydrží až tří dny od jediného nabití a odolnost LynQ byla testována tak, že vydrží jakoukoliv outdoorovou aktivitu. Uzavřená síť garantuje, že jsou uživatelé chráněni před externím sledováním.

S tímto zařízením mohou rodiče hlídat své děti, nebo lze tak najít osoby se speciálními potřebami nebo pomoci záchranným službám. Zařízení LynQ se již vyrábí a v tuto chvíli si jej mohou lidé předběžně pořídit na webu Indiegogo.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762