Skupina March for Our Lives povzbuzuje voliče k registraci prostřednictvím QR kódů na oblečení

Skupina studentů studentské protestní skupiny March for Our Lives vytvořila oblečení ozdobené QR kódy, které odkazují na registrační formulář pro hlasování. Organizátoři kampaně jsou převážně studenti ze střední školy Marjory Stoneman Douglas v Parklandu ve Spojených státech, které se stalo terčem masové střelby, která se tento rok odehrála 14. února.

Hlavním cílem kampaně je podpořit přísnější kontrolu zbraní pro občany USA v důsledku masakru ve škole, během kterého zemřelo 17 lidí. Oblečení umožňuje uživatelům chytrých telefonů naskenovat QR kód, který povzbuzuje účastníky, aby se zaregistrovali a hlasovali v nadcházejících volbách, které se uskuteční v listopadu 2018. QR kódy na přední straně trička nebo mikiny tedy poskytují přímý odkaz na on-line registrační stránku, která je dostupná voličům v 38 amerických státech. Všechny druhy oblečení jsou vybaveny americkou vlajkou, přičemž QR kód je umístěn místo hvězd. Obvyklé 13 červených pruhů vlajky bylo upraveno tak, aby vypadaly jako čárový kód.

Dosud se ke hlasování zaregistrovalo přes QR kódy zhruba 10 000 lidí. Návrhářem designu je kreativní ředitel Jammal Lemy z March For Our Lives. Je designér a také bývalý student parklandské školy. Veškeré peníze získané z prodeje oblečení půjde na financování kampaně. Cena je 44.99 dolarů za mikinu, 29.99 dolarů za trička s dlouhým rukávem a 24.99 dolarů za trička s krátkým rukávem.

QR kódy jsou oblíbenou metodou k přímému přesměrování uživatele ke zdroji, ale jejich popularita čím dál více klesá, přesto mají stále své místo v moderní technologii, jak dokládají studenti Parklandu, kteří poskytují uživatelům chytrý telefonů přímý odkaz k informacím.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762