Náramek Buzz má za cíl omezit sexuální útoky

Wearable technologie roste v posledních pěti letech na popularitě a nejpopulárnějším využitím je oblast fitness. Určitě znáte ve svém okolí, kdo má buď FitBit nebo Apple Watch. Nyní se designové studio New Deal Design spojilo se startupem Buzz, aby společně našli další praktické využití wearable technologie. Buzz (pojmenované stejně po startupu) je náramek se senzory, který funguje s doprovodnou aplikací. Společně monitorují schopnost člověka poskytnout svolení k sexu.

Wearables používá senzory jako indikátor pro zachycení biologických procesů a poskytuje v reálném čase zpětnou vazbu, aby pomohla lidem dát potvrzení o jejich stavu. Posílá také upozornění uživateli i jemu vybraným přátelům, když dosáhne úrovně intoxikace, kdy lze zpochybnit schopnost souhlasu k sexu. Systém poskytuje zpětnou vazbu ve formě jemného světla, vibrací a notifikací. Buzz umožňuje uživatelům používat známá gesta a společenské narážky k ovládání produktu.

Tvůrci Buzz doufají, že fyzické zařízení umožní lidem, aby v reálném čase reagovali na situaci bez nutnosti otvírání aplikace. Aplikace podporuje tento cíl pomocí notifikací, plánování a vzdáleným sledováním. Společnost doufá, že vysokoškolští studenti a mladí lidé, kteří pravděpodobně pravidelně konzumují alkohol a může o ně někdo projevit zájem se sexuálním podtextem, využijí tohoto produktu. Dle amerických statistik, 22 % studentů prožívá nežádoucí sexuální styk na vysoké škole a 70 % případů sexuálního násilí na akademické půdě zahrnuje neschopnost způsobenou alkoholem. Společnost také doufá, že zařízení bude působit jako katalyzátor k vyvolání rozhovoru o souhlasu k sexu.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762