Evvo představilo koncept supermarketu budoucnosti

Evvo je společnost zaměřující se na inovace v maloobchodu. Ta nyní vyvinula plán, jak by se nakupování v supermarketech mohlo proměnit v osobní zkušenost, která se točí kolem technologií. Projekt nazvaný Superlab začal jako výzkumná studie toho, jak mohou supermarkety nejlépe sladit nakupování na internetu s fyzickým nakupováním. Na základě tohoto výzkumu si společnost Evvo představila supermarket budoucnosti.

futuristické návrhy Evvo nabízejí zcela personalizovaný supermarket. Obsahuje speciálně vyškolený personál v rámci diskuse o stravovacích potřebách zákazníků a předchozích nákupních návycích. Zaměstnanci by také pomáhali zákazníkům navrhovat týdenní menu, díky čemuž si potom mohou pořídit správné suroviny. Položky jsou většinou vybrány přes dotykovou obrazovku, takže není nutné procházení celého obchodu. Některé položky se však zobrazí na regálech ve výloze. Zákazníci nebudou muset čekat ve frontách kvůli placení. Vše mohou zaplatit pomocí dotykových obrazovek a jídlo jim bude buď vydáno, nebo doručeno až domů.

Společnost Evvo také navrhuje způsoby, jak může SuperLab zůstat ve spojení se zákazníky a učit se, kdy zákazníci budou potřebovat vybraný produkt, který jim poté umístí na nákupní seznam. Tím, že změří potřeby svých zákazníků, bude supermarket SuperLab schopen udržet minimální množství zboží, čímž se sníží plýtvání zbožím a dopravou. Tím, že bude supermarket vybaven méně regály, tak bude také méně obalového materiálu. Koncept obchodu se zaměří také na udržitelnost. Na místě rostou některé čerstvé produkty, a především potraviny pěstované pomocí biodynamických metod. Navíc samotná konstrukce bude používat recyklovatelné materiály s ekologickými povlaky, jako je Krion K-life. SuperLab je primárně cvičení představující to, jak může vypadat budoucnost. V současné době neexistují žádné plány na jeho budování.