Prohlédněte si město Vídeň z pohledu letícího orla nad městem

Vídeň je známá krásnou kulturu a historií, za kterou jezdí lidé z celého světa. Společnost Vienna Tourist Board přišla se zajímavým řešením, jak ukázat lidem město jinak: očima letícího orla.

Projekt vznikl ve spolupráci s Red Bull Media House, který natočil letecký záznam. Čtyři orli byli vybaveny 360stupňovými kamerami a vypuštěni z horkovzdušného balónu vysoko nad městem. Vytvořená videa mohou sledovat potenciální návštěvníci buď na počítači nebo přes VR brýle.

Podle generálního ředitele Vienna Tourist Board Norberta Kettnera „je projekt první na světě – nikdy předtím nebyl použit orel s 360 stupňovou kamerou pro zachycení záběrů hlavního města.“ Vídeň měla v loňském roce rekordní počet návštěvníků a snaží se udržet si tempo. Videa jsou přístupná prostřednictvím webových stránek Vienna Tourist Board.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762