Lowe’s umožňuje lidem vizualizovat si úpravy bydlení pomocí AR a VR nástrojů

Jedním z hlavních překážek pro majitele domů, kteří zvažují rozsáhlou rekonstrukci nebo úpravu domova, je vizualizace toho, jak po dokončení bude dům vypadat. Společnost Lowe’s využívá nejnovější trendy v oblasti AR a VR technologie a nabízí tak několik nástrojů, které pomohou spotřebitelům si představit změny, které chtějí provést.

Hlavním cílem využití AR a VR technologie je pomoci zákazníkům, aby se cítili pohodlněji při domácích DIY projektů. Značka Lowe’s také doufá, že nástroje přidají hodnotu značky svým zákazníkům tím, že zaměstnanci budou moci personalizovat službu svým zákazníkům.

AR a VR se využívají v rámci známého programu Holoroom. Kde rozšířená realita je součástí modulu Holoroom How-To, který umožňuje zákazníkům představit si, jak by například mohly vypadat obklady v koupelně. Virtuální realita je využita pro změnu v Holoroom Test-Drive, kde zákazníci mohou vyzkoušet elektrické nářadí tak, aby se s nimi cítili pohodlněji, protože s nejistotou se obvykle bojí, že něco zkazí.

S těmito nástroji chce značka Lowe’s přesvědčit zákazníky, aby navštívili jejich obchody pro personalizované služby, a tvrdí, že data společnosti ukazují, že „zákazníci si o 42 % vybaví VR obsah než klasický video návod na YouTube.“ Nástroje mají také výhodu vzdělávání a zkvalitnění zaměstnanců.

Nástroj Holoroom VR se nyní testuje v USA a rozšířená realita už je nyní k dispozici ke stažení na zařízení Android.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762