Pronájem Chromebooků od Google řeší technické problémy ve firmách

Společnost Google nedávno oznámila spuštění Chrome Enterprise Grab-and-Go, což je nový program pronajímání Chromebooků pro podnikatele. Služba poskytuje firmám řadu plně nabitých Chromebooků, které jsou vždy připraveny k použití. Zaměstnanci si mohou vyzvednout a používat tyto počítače ve svém volném čase. Cílem společnosti Google s jejich systémem Chrome Enterprise je povzbudit firmy, aby se zapojily do rozsáhlé komunity softwarových a hardwarových technologií.

V loňském roce společnost Google spustila předplatitelskou službu Chrome Enterprise, která firmám umožnila nakupovat Chromebooky pro své organizace za roční poplatek 50 dolarů na Chromebook. Svým novým programem Grab-and-Go dodává společnost Google pouze zdrojový kód, který je dodáván prostřednictvím služby GitHub, nikoliv Chromebooky nebo samotné nabíječky.

Nicméně nová iniciativa společnosti Google se snaží zbavit dvou problémů, které firmy řeší – ztrátu času a peněz. Podle Russa Whita, manažera operačních služeb společnosti Google, jde zejména o následující: „Když zařízení zaměstnance nefunguje, tak to má větší dopad než jen náklady na výměnu. Jde o hodiny, které zaměstnanci věnují řešením problémů s výměnou zařízení namísto toho, aby se věnovali dokončení projektu. Pak je tu ještě čas, který váš IT tým vynaloží na opravu a výměnu, zatímco by se mohli zaměřit na strategičtější iniciativy.“

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762