Aplikace Serial Box nabízí čtení na pokračování ve stylu televizních seriálů

Serial Box má za cíl stát se „HBO pro čtenáře“ a jeho sériové knihy jsou psány stejně jako televizní pořady. Každá kniha vychází prostřednictvím aplikace rozkouskovaná v epizodách a vychází v období 10 až 16 týdnů. Každý příběh má tři nebo čtyři podpůrné spisovatele a vlastního „showrunnera“ (v televizním světě je to osoba, která má celkovou tvůrčí autoritu a zodpovědnost za show). Místo toho, aby rozdělovali již existující romány a posílala je po částech, tak týmy píší speciálně příběhy, které se vejdou do daného formátu. Toto je podobné způsobu, jakým je vytvářen televizní seriál.

Julian Yap a Molly Barton, zakladatelé Serial Box, tvrdí, že lidé čtou více než kdy jindy. Nicméně nyní čtou v mnohem kratších dávkách. Mnoho lidí má potíže s velkým románem v rámci jejich rušného života. Z tohoto důvodu Serial Box navrhuje, aby každá epizoda trvala zhruba 40 minut čtení. Podobně jako trvá běžný televizní seriál. Společnost navíc právě zahájila nový program zvaný „pondělní mikro-fikce“. Každé pondělí vydá nový příběh o délce 150 znaků.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762