Pop-Up bazény proměňují městské čtvrti ve vodní hřiště

K podpoře veřejného koupání pro obyvatele Bruselu v Belgii se spojila skupina místních obyvatel s odborníky, aby vytvořili organizaci s názvem Pool is Cool (Bazén je super). Zatímco skupina ještě nepostavila trvalé koupaliště, tak měla úspěch s pop-up bazény po celém městě, které vznikly z existujících vodních zdrojů a kde se poskytuje občerstvení i rekreace.

Například, jakmile byla voda otestována a označena za bezpečnou, uspořádala organizace veřejné „potápění“ v kanálu – kde je plavání zakázáno. Cílem sdružení Pool Is Cool je nejen zvýšit povědomí o potřebě plaveckých prostor ve městech a budovat silnější smysl komunity, ale také upozornit na otázku znečištění v belgických vodních kanálech. Jak místní obyvatelé začnou využívat městská jezera, potoky a kanály jako veřejné koupaliště, tak úředníci v Bruselu budou pravděpodobně nuceni řešit čistotu a bezpečnost vody.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762