David Bowie bude mít svou první výstavu ve virtuální realitě

„David Bowie is“ je velmi populární výstava, která za posledních šest let procestovala celý svět a brzy ukončí své turné v Brooklyn Museum. Ti, kteří prošvihli příležitost vidět výstavu osobně, mají štěstí, protože společnost Sony Music Entertainment nedávno oznámila plány na její opětovné vytvoření ve virtuální realitě.

Uživatelé se budou moci propojit s výstavou přes virtuální realitu a dostat se tak k video tak audio obsahu. Podle společnosti Sony se jedná o „digitální zážitek, který je první svého druhu a přináší neuvěřitelnou, ale šikovně propojenou řadu audiovizuálních prostorů, díky nimž lze zažít dílo a artefakty z Bowieho života.“

Virtuální adaptace výstavy představuje pro společnost Sony nejmodernější způsob, jak přinést zážitek na vyžádání přímo do chytrých telefonů uživatelů. Zatímco umělecké výstavy se obvykle konají ve velkých městech, což omezuje počet fanoušků, kteří jsou schopni se fyzicky zúčastnit, technologie VR umožňuje okamžitý přístup k mnohem širšímu publiku. Výstava „David Bowie is“ bude mít svou virtuální premiéru na podzim tohoto roku a bude přeložena do devíti jazyků.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762