Robot Tally zjednodušuje audit položek v obchodech

Společnost Simbe Robotics vylepšila svého maloobchodního inventářního robota, zvaného Tally, o strojové učení a možnost skenování RFID tagů. S tímto rozšířením může Tally nasnímat více než 700 RFID tagů za sekundu a s 99% přesností sledovat stav zásob.

Prvotním cílem robota, představeného v roce 2015, bylo pomoci snížit obchodníkům dobu a složitost auditů, které mohou často manuálně trvat nejméně jeden celý týden.

V současné době je Tally využíván jedenácti obchodníky po celém světě. Údaje shromážděné od robota jsou uloženy v cloudu a poté odeslány prostřednictvím API do aplikace přímo správci obchodu ke zkontrolování. Jako bonus může robot také rozpoznat položky, které jsou v důsledku interakce se zákazníky špatně umístěny. Robot Tally dosud analyzoval více než 150 milionů produktů a najel více než 4500 kilometrů.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762