Značka Vashi mění přístup nakupování diamantů pro moderní zákazníky

Vashi je britská společnost prodávající šperky. Ta zcela mění způsob, jakým zákazníci nakupují diamanty. Značka se soustředí na mileniály a poskytuje jim demokratický zážitek. V kamenné pobočce na náměstí Piccadilly v Londýně jsou zákazníci přivítáni přátelským personálem a otevřeným prostorem, kde jsou klenoty vystaveny volně bez skleněných vitrín. Od roku 2007 firma prodává výrobky přímo spotřebitelům. V roce 2013 spustila společnost e-shop na Vashi.com a tržby značky se nadále zvyšovaly, protože mileniálové mají nyní svůj způsob, jak nakupovat luxusní zboží, jako jsou zásnubní prsteny a náhrdelníky.

Vashi chápe, že moderní zákazníci chtějí, aby značky poskytovaly pohodlné a přizpůsobené zkušenosti, zejména v oblasti luxusu. Zatímco podíl značky Vashi na šperkařském trhu je relativně nízký se svými tržbami 10,6 milionu dolarů (tento rok by to mohlo být 26,5 milionu dolarů). Mimochodem tento roční příjem značky vygeneruje Tiffany & Co. za jediný den. 70 % podnikání značky Vashi pochází z výroby na zakázku nebo na míru.

Vzhledem k tomu, že většina výrobků značky je vyrobena na zakázku, vytvoření fyzického maloobchodního kanálu bylo pro značku výzvou. Výsledkem je „diamantová laboratoř“, která funguje jako dílna, jenž integruje spotřebitele do výrobního procesu.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762