Papírové baterie mohou napájet obaly od produktů

Produkty byly vždy navrhovány tak, aby se přizpůsobily konstrukci baterií. Kromě toho, když baterie doslouží, tak jejich likvidace může znečistit životní prostředí. To by mohly vyřešit papírové baterie, i když mají stále svá omezení. Nicméně společnost BillerudKorsnäs se sídlem ve Švédsku nyní plánuje používat vlastní design papírových baterií pro vytvoření chytrých obalů.

Společnost BillerudKorsnäs vyvinula tuto technologii ve spolupráci s Uppsala University. Tento proces využívá řasy k výrobě přírodních celulózových vláken. Ty se potom vkládají do vodivého biopolymeru, který je také tenký a pružný. Společnost BillerudKorsnäs využívá stejné materiály v jiném projektu, aby vytvořila udržitelné obaly od produktů.

Dlouhodobým cílem je nyní spojit tyto dva projekty: využívat papírové baterie při vývoji nových obalových technologií. Ohebné baterie totiž napájet různé snímače, které mohou být součástí balení. BillerudKorsnäs předpovídá, že tyto snímače mohou být použity pro kontrolu kvality výrobků. Bezpečnost potravin by mohla být zaručena pomocí senzorů, které zaznamenávají, jaká teplota byla udržována během přepravy. Nebo jiné senzory mohou využívat geotaging, aby zajistily bezpečnost a transparentnost na každém kroku dodavatelského řetězce. Uživatelé by to mohli ověřit při příjezdu produktu za použití samotného balu. Po použití budou všechny materiály v obalu znovu použity při výrobě nových obalů, čímž vznikne uzavřená smyčka s nulovým odpadem.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3635