Kompresní tričko Halo eliminuje hyperflexi krku u kontaktního sportu

Technologie přinesla revoluci ve sportovním průmyslu, která pomáhá aktivním nadšencům zdokonalovat jejich formu a sledovat jejich progres. Mezi tuto technologii se přidává pokročilý exoskeletální systém zvaný AEXOS. Jedná se o kompresní tričko navržené tak, aby redukovalo hyperflexe krku, což je zranění z prudkého trhnutí hlavou, které je časté u velmi kontaktních sportů.

Tričko se jmenuje Halo, a jedná se o pokročilou základní vrstva poskytující posturální podporu, která pracuje s přirozeným pohybem sportovce. Toho lze dosáhnout bez ovlivnění rozsahu pohybu nebo mobility. Na rozdíl od jiných sportovních zařízení, které chrání před nárazem do hlavy, AEXOS vytvořil Halo jako prostředek ke zlepšení odolnosti těla proti úrazu, který může vést k otřesům.

Halo používá patentovanou technologii a inovativní materiály, které emulují a podporují přirozený pohyb krční páteře. Poskytuje podporu krku ke snížení napětí a únavy hlavy a krku, posturální oporu trupu a horní části těla a snížení kinematiky hlavy při nárazu. Základní technologie vložená do Halo umožňuje límec trička zpevnit během prudkého kontaktu. Triko tak zlepšuje stabilitu krku a snižuje kauzální faktory poranění krční páteře a otřesu mozku. Společnost Aexos spolupracovala s vývojářskou firmou Tactix v Montrealu na vývoji a konečném návrhu výrobku. Také spolupracovali s Biokinetics, což je místo testující balistiku v Ottawě. Vědci z University of Waterloo potvrdili a vyčíslili výkon trička Halo. Produkt je k dispozici díky předběžné objednávce na Kickstarteru s předpokládaným termínem dodání na podzim.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762