Domácí zařízení MonitHer dokáže odhalit příznaky rakoviny prsu

Technologie přinesla revoluci ve zdravotnictví. Vytvoření takových inovací, které přinášejí zdravotní prohlídky a ošetření domů, minimalizuje únavné výlety za lékařem. To znamená, že technologie může přeměnit životy milionů lidí po celém světě, kteří trpí nemocemi. Zdravotnické organizace povzbuzují ženy, aby pravidelně kontrolovaly svá prsa na příznaky rakoviny prsu, přičemž starší ženy jsou také vyzvány, aby si udělaly mamografické vyšetření. Nicméně, mamografie přehlédne 17 procent ze všech nádorů prsu. Navíc jeden ze tří vede k falešně pozitivním výsledkům, kvůli tomu se utratí zbytečně 4 miliardy dolarů za zbytečnou diagnostiku a léčbu. Jeruzalémský startup MonitHer má za cíl tento problém vyřešit pomocí ručního ultrazvuku na prsa.

Přístroj je určen pro domácí použití k monitorování prsní tkáně. Hardware je v současné době v rané fázi vývoje. Po schválení budou uživatelé schopni jednou měsíčně prohlédnout prsa kvůli příznakům rakoviny prsou. Software byl již schválený americkou FDA. Ten skenuje obrázky, aby zkontroloval známky obav. Pokud jsou zjištěny nějaké změny, mobilní aplikace, která se páruje se zařízením, upozorní uživatele na případné změny. Uživatelé pak mohou okamžitě poslat zabezpečený odkaz ke svému lékaři, který bude mít přístup ke všem minulým snímkům pro kontrolu. To také umožňuje lékaři rozlišit masu, která vyžaduje následnou léčbu, tím se eliminuje potenciální špatná diagnóza a zbytečná léčba.

V budoucnu může umělá inteligence a strojové učení vyhodnotit změny tkáně, jakmile uživatel začne zařízení používat a nahrávat skeny prostřednictvím aplikace každý měsíc. Dr. Yehudi Abrams, zakladatelka společnosti MonitHer, nedávno získala ocenění WeWork Creator Awards ve výši 360 000 dolarů. Dr. Yehudi Abrams doufá, že přístroj pomůže ženám odhalit příznaky rakoviny dříve než samotný mamogram.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762