S brýlemi Rokid můžete sledovat rozšířenou realitu

Neustálý pokrok ve světě technologií přeměňuje běžné předměty každodenního života. Například rozšířená realita je inovativní technologie, která nabízí společnostem nespočet možností.

Rokid Glass se představil na letošní výstavě CES v Las Vegas. Ten nabízí nový pohled na to, jak lze rozšířenou realitu vložit do brýlí. Rokid je čínský startup se specializací na inteligentní domácí zařízení. Jejich brýle váží pouhých 120 gramů a řeší těžké problémy s konkurenčními modely. Kromě toho jsou brýle vyrobeny ze slitinových rámů pro lepší chlazení a nahrazují plastový materiál používaný v jejich prototypu. Brýle jsou vybaveny technologií rozpoznávání hlasu i tváře. To znamená, že brýle mohou uživateli dávat informace ze sociálních sítí.

Dále zařízení poběží na systému Android 7.0 s kapacitou 4 GB paměti a úložištěm 64 GB. Rokid Glass umí také rozpoznávat objekty, takže nejenže rozpozná výrobek, ale také o něm zobrazí informace. Například lze zjistit rozměry a materiál kabelky. Pokud by tuto technologie přijali prodejci, tak by to mohlo znamenat revoluci v nakupování. Na brýlích je 12 megapixelový fotoaparát, který může být vybaven čočkami na předpis. Kromě toho mohou mít brýle vestavěný touchpad a dokonce i vestavěný mikrofon s reproduktory.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762