Samoléčitelný stan dokáže opravit díry pomocí tření

Ve světě rychlého konzumu se mohou výrobky, které se samy opravují, zdát jako fantazie. Vezměte si například samoléčitelný stan od Imperial Motion, který by mohl předznamenat konec dešťových průsaků během kempování.

Stan je vyroben z vlákna zvaném Nano Cure Technology (NCT). Tento nylonový materiál se netrhá, když jej propíchnete malým předmětem. Po propíchnutí vytvoří tento materiál silnou oporu kolem rány, čímž zabrání dalšímu poškození. Otvory v tkanině mohou být opraveny bez použití nástrojů. Uživatelé prostě třou poškozenou oblast mezi prsty. Pohyb plus teplo generované třením způsobí, že se oddělené vrstvy opět spojí a znovu uzavřou otvor. Imperial Motion zdůrazňuje, že NCT Stan je v současnosti pouze samopravitelný pro malé otvory, přičemž technologie není schopna si poradit s velkou škodou. Navíc, NCT stan má vodotěsnou silikonovou vrstvu, síťovinu pro větrání v horkých letních dnech a jednoduchý systém rychlého sestavení.

NCT stan se nyní snaží získat peníze na Kickstarteru a je v nabídce v několika barvách. Pro fanoušky je stan k dispozici za 200 dolarů. Autoři doufají, že se na větší trh dostane do konce roku 2018.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762