Aplikace Nexar upozorňuje řidiče na případná nebezpečí na silnici

Mnoho inovátorů se snaží udržet řidiče v bezpečí. Už vznikl nespočet projektů a mezi ně se nyní objevila aplikace Nexar. Ta využívá pokročilou technologii, která poskytuje řidičům podrobné informace o cestách a možných nebezpečích.

Společnost z Tel Avivu vyvinula záznamovou kameru Nexar, která zjišťuje nehody a poskytuje podrobné informace o stavu vozovky. Aplikaci lze stáhnout na libovolný chytrý a pomocí kamery shromažďovat data. Navíc pro detailnější a sofistikovanější zobrazení mohou uživatelé zakoupit doprovodnou kameru HaloCam, kterou lze upevnit na čelní sklo. Tento fotoaparát rozšiřuje schopnost aplikace Nexar zaznamenávat snímky silnic. Aplikace shromažďuje data získaná pomocí technologie počítačového vidění a technologie senzorové fúze. Pomocí těchto informací dokáže aplikace upozornit řidiče na případná nebezpečí na silnicích nebo kolize. Varováním řidičů v reálném čase o nebezpečí zabraňuje Nexar nehodám.

Společnost Nexar neustále zlepšuje svou službu, neboť data, která shromažďuje, mohou být použita k vylepšení algoritmů hlubokého učení. Dále společnost využila svých jedinečných informací o silnicích prostřednictvím partnerství s pojišťovnami. To uživatelům umožňuje snížit pojistné, pokud používají Nexar. To vypadá na slibný začátek budoucnosti bez nehod na silnici.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762