Předplatné receptů pro seniorky má pomoc se lépe socializovat

Social Oven je služba založená na předplatném, která pomáhá starším lidem, aby se lépe socializovali se svými sousedy. Předplatitelé v krabici najdou recepty, karty s alergeny a papírové menu, které lze zavěsit na přední dveře (či nástěnku na chodbě). Členové tak mohou inzerovat obyvatelům v domě, kteří projdou kolem, co se chystá na večeři v ten den.

Předplatitelská krabice také přichází s platebním terminálem, který umožňuje, že účastníci hostiny mohou zaplatit za dobré jídlo. Sousedé mohou zaplatit za jídlo buď klasicky penězi, nebo prostřednictvím „sousedských laskavostí“, jako je pomoc při nákupu nebo výpomoc doma.

Tato služba je poskytována výhradně starším ženám v Polsku, které jsou tradičně zodpovědné za přípravu jídel pro svou rodinu v jejich kultuře. Zakladatelka Magda Sabatowska doufá, že Social Oven bude pomáhat starším ženám, které žijí v chatrčích, aby z domu vycházely častěji a staly se aktivnějšími členy ve zdejší komunitě.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762