Spin Cycle Clothing umí pomocí laseru navrhnout cyklistické oblečení na míru

Celosvětový trh se sportovním a fitness oblečením je velký a roste dál Globální analytici průmyslu odhadují, že do roku 2024 dosáhne tento trh 231,7 miliardy amerických dolarů. Oblečení na míru uživatelů je tak čím dál větším tématem, čehož využil australan Nathaniel Peek, který je horlivým závodním cyklistou se zkušenostmi v designu a technologií. Spojil své zájmy a navrhl Spin Cycle Clothing, což je laserový skenovací systém, který přizpůsobuje každý kus oblečení přesným mírám jezdce.

Peek si uvědomil, že stejné továrny používají většinu cyklistických oděvů se stejnými vzory. To znamená, že oblečení nesedne perfektně všem. Aby to Peek vylepšil, tak vytvořil softwarové rozhraní, které pracuje s lékařským skenovacím zařízením. Zákazníci stojí na rotující platformě, zatímco laser skenuje jejich tělo. Skenování vytváří 3D obraz, na jehož základě se pak přizpůsobí oděv. Software lze také upravit, aby zohledňoval vlastnosti různých látek. Systém poté převádí měření do CAD souborů podle mezinárodního standardu a pošle je elektronicky výrobci k jejich ušití. Celý proces trvá jen pár minut.

Peekův systém umožňuje, aby materiál a návrh byly přizpůsobeny pro různé použití a podmínky. Systém laserového skenování bude stát kolem 20 000 AUD ročně a očekává se, že bude připraven k zahájení ještě toto léto. Peek proto hledá finanční prostředky ve výši 500 000 dolarů, které mu pomohou spustit projekt. Peek přiznal, že by systém mohl být také užitečný při úpravě jiných typů oděvů, jako jsou obleky a svatební šaty.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762