Channel 4 nabízí první televizní reklamu využívající umělou inteligenci

Britská televizní stanice Channel 4 oznámila první televizní reklamní technologii na světě, která využívá umělou inteligenci. Technologie umělé inteligence zvaná „Contextual Moments“ (Kontextové okamžiky) umožňuje vysílacímu subjektu zobrazovat reklamy od značek vedle příslušných televizních scén.

Poprvé mohou inzerenti umístit své reklamy do lineárních televizních pořadů ve scénách, které jsou pro jejich značku relevantní. K využití této služby budou dostupné balíčky pro inzerenty. Takže si můžete vybrat například balíčky v kategoriích potraviny nebo mobilní telefony. Umělá inteligence je pak schopná určit, které scény v televizním pořadu jsou pro inzerenta relevantní. Například umělá inteligence může zobrazit značku v okamžiku, kdy hrdina v televizním pořadu například jí nebo vaří jídlo v kuchyni. Nebo kosmetická značka může nechat zobrazit reklamu na make-up, zatímco se postava chystá jít na večírek.

Výzkum prováděný Channel 4 a BDRC Continental demonstruje, že když lidé vidí reklamu v kontextu, tak je dvakrát větší pravděpodobnost, že si ji zapamatuje. Z výzkumu vyplývá, že kontextové inzeráty zvyšují spontánní povědomí o 34 %. Navíc zvýší zájem o nákup o 13 % a pozitivní vnímání značky o 12 %. Jonathan Allan, hlavní obchodní ředitel společnosti Channel 4, uvedl: „Naše průkopnická reklamní technologie poskytuje inzerentům vzrušující příležitost předem otestovat globální cílení v televizních reklamách, o kterých víme, že přinášejí silné výsledky.“

Channel 4 bude testovat technologii Contextual Moments v rámci zkušební verze naživo a nyní hledá reklamní partnery.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762