Walmart podal patent na nakupování ve virtuální realitě

Walmart pokračuje ve svém vstupu do světa virtuální reality. Tento obchodní gigant nedávno předložil dva patenty, které by zákazníkům umožnily procházet se a nakupovat výrobky z pohodlí svých domovů pomocí VR headsetů a senzorických rukavic. 3D zážitek, který značka nazývá „virtuální retailový showroom“, bude replikovat procházení se kamenným supermarketem Walmart a dokonce umožní uživatelům porovnávat různé značky.

Vývoj je jednou z dalších snah rozšířit své digitální možnosti. Ale například zavedení mobilní služby samoobsluhy „Scan & Go“ byla již kvůli nedostatku používání již vyřazena z provozu. Walmart již dosud zaregistroval více než tucet VR patentů a koupil startup Spatialand zaměřující se na VR software.

Nicméně, jak tomu bylo už u několika prodejců a značek, cesta k úplnému přijetí VR byla dlouhá a pomalá cesta. Jedna překážka spočívá v tom, že tato technologie má tendenci být nákladná, protože VR obvykle vyžaduje speciální hardware jako je headset.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762