Panasonic nabízí uzamykatelné skřínky pro řešení problému poslední míle

Elektronická společnost Panasonic provedla nedávno akvizici společnosti Hussmann, která funguje jako prodejna potravin a logistická společnost v jednom. Jejich IoT řešení „LastMile Hub“ nabízí rozšíření, které umožní gastroobchodníkům vyřešit problém dodávky na “poslední míli”.

Řešením tohoto společného logistického problému mají zajistit skříně s ledničkou a ohřívačem. Tyto skříňky obsahují jednotlivé úložné prostory na potraviny, které se přizpůsobují správné teplotě pro každý produkt – buď při teplotě (0° až 5° Celsia) nebo při zmrazení (až -17,8° Celsia).

Skříně jsou navrženy tak, aby odpovídaly individuálním potřebám každého zákazníka. Obsahují světla, která označují, který modul obsahuje nákupy jiných zákazníků. Aby se zabránilo nepříjemnostem při dodání, budou dveře modulu automaticky uzavřeny poté, co zákazník načte svůj nákup. Každá skříň má také 15palcovou LED dotykovou obrazovku, která nabízí bezpečnou uživatelskou navigaci a poskytuje tak příjemnější zážitek zákazníků.

Iniciativa společností Panasonic a Hussmann LastMile Hub řeší dva běžné body problémů zákazníků: nedostatek přizpůsobení a pohodlí. Moderní spotřebitelé, zejména u mladší generace, se domnívají, že rychlé doručení je velmi důležité. Průzkum zjistil, že 57 % nakupujících ve věku od 23 do 27 let v Severní Americe uvedlo, že doručení v daný den zvyšuje loajálnost ke značce. 56 % lidí ve věku 16-22 let souhlasilo s tímto tvrzením. V souladu s tím, že se spotřebitelé stávají čím dál méně loajálními ke značkám, 25 % zákazníků opustí online nakupování u e-shopů, které nenabízejí dovoz v den nákupu.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762