Knihovna sdílí na Instagramu slavná knižní díla v podobě instastories

Newyorská veřejná knihovna (New York Public Library) přináší ve spolupráci s Instagramem některá světově uznávaná knižní díla na sociální sítě. Projekt se jmenuje Insta Novels a cílem je rozšířit mezi mladými zájem o skvělé příběhy. Tato iniciativa převádí příběhy na poutavý a vizuálně zajímavý formát dostupný prostřednictvím instagramového profilu knihovny.

Program v současné době zobrazuje první a druhý díl Alenky v říši divů od Lewise Carrolla, které zahrnují celý román a je dostupný prostřednictvím Instagram profilu knihovny. Brzy se objeví další příběhy, takže se fanoušci mohou těšit na díla jako Žlutá tapeta od Charlotte Perkins Gilmanové a Proměna od Franze Kafky.

Cílem veřejné knihovny v New Yorku je přinést klasické tituly přímo do telefonů čtenářů, aby se je oslovila literaturou inovativním a zajímavým způsobem.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762