Jak by mohla vypadat budoucnost nakupování na palubě letadla

Letecké společnosti pracovaly neúnavně na tom, aby učinily nakupování při letu snadným a zábavným. Nakonec z toho je bezcelní let a katalog na sedadlech. Nyní se společnost Guestlogix zaměřující na místo prodeje rozhodla inovovat tento typ prodeje tak, že vypadá a vyvolává pocit, že nakupujete na zemi.

Společnost Guestlogix vyvinula systém, který by umožnil cestujícím procházet aplikací, nakupovat prostřednictvím systému, a dokonce i načítat míle často lítajících zákazníků. Služba by také umožnila cestujícím objednávat, zatímco čekají u brány, aby mohly přijmout svůj nákup již na palubě, a nabídnout jim speciální slevy a kampaně. Každá verze aplikace by měla být označena konkrétní leteckou společností a měla by představovat funkci obsluhy letu a informace pro posádku při předávání nákupů.

Snaha tohoto nového systému je pomoci leteckým společnostem lépe oslovit tisíce cestujících, kteří denně cestují prostřednictvím jejich letadel.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762