Iniciativa předělává zbraně v komerční produkty v rámci boje proti násilí

Malé střelné zbraně jsou obrovským zdrojem násilí po celém světě. IM Swedish Development Partner doufá, že poskytne pozitivní řešení k celosvětovému násilí. Řešením je kov Humanium. Zbytky střelných zbraní jsou často zpracovávány ekologicky škodlivým způsobem nebo jsou prodávány jako kovový šrot. IM proto vytvořil dodavatelský řetězec, který dodává zásoby kovu a díky jeho zpracování je k dispozici pro nejmodernější komerční hromadnou výrobu. Posláním značky IM je zvýšeni socioekonomické a politické bezpečnosti pro členy komunity žijící v oblastech postižených vysokým stupněm násilí způsobené zbraněmi.

Dále IM spolupracuje s různými společnostmi, aby společně bojovali proti šíření nelegálních zbraní a používali kov Humanium v komerčních produktech. Prvním produktem na trhu jsou náramkové hodinky značky TRIWA. U tohoto produktu byl použit kov Humanium ze střelných zbraní získaných v Salvadoru, což je země s vysokou mírou vlastněných zbraní. Kov Humanium tvoří plášť hodinek a odhaluje symbol Humanium. Společnost TRIWA v současné době usiluje o to získání dalších financí na Kickstarteru. Jiní partneři také používají kov Humanium v řadě výrobků, včetně módních knoflíků, lžící a součástek spotřební elektroniky. Společnosti, které se zajímají o využití kovu Humanium, mohou kontaktovat IM prostřednictvím jejich internetových stránek.

IM je švédská nezisková organizace a v tomto projektu spolupracuje s místními úřady na ověřování a získávání zbavených zbraní. IM se dále chová jako fundraiser. Výnosy z výrobků využívající Humanium jsou zaměřeny na projekty, jejichž cílem je ukončit násilí způsobené zbraněmi a podporovat postižené komunity.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762