0

Není žádným tajemstvím, že telefonát na zákaznickou linku může být frustrující, kdy vás buď naviguje hlasový robot nebo jste přepínání mezi různá oddělení. T-Mobile usiluje o vyřešení tohoto společného problému se svým specializovaným týmem odborníků „Team of Experts“, který bude k dispozici 24/7, aby pomohl svým klientům s jakýmikoli otázkami nebo problémy, které se objevily.

Tato služba dokonce zahrnuje možnost předejít prvotní hlasovou nabídky, což znamená, že T-Mobile zákazníci mohou hned od začátku mluvit přímo s lidmi. Zástupci zákaznických služeb budou mít po ruce specialisty, kteří mohou kdykoliv vstoupit a pomáhat řešit problémy a obavy zákazníků.

Dále chce program snížit množství opakovaných telefonátů, takže podpora má za cíl vyřešit problém v rámci prvního hovoru. Služba obsahuje také několik funkcí, které vám pomohou s řízením času, včetně zpětných volání a „asynchronního“ zasílání zpráv, což znamená, že zákazníci mohou odpovědět a pokračovat v konverzaci v libovolném okamžiku, kdy to považují za vhodné. Tímto způsobem mohou zákazníci pokračovat nebo přerušit řešení problémů bez rizika ztráty asistenta nebo nutnosti začít znovu.