Hosté hotelu Marriott mohou získat přístup k pokoji pomocí rozpoznání obličeje

Dlouho trvající check-in na hotelu může být pro unavené cestovatele docela nepříjemný, když se chtějí dostat do svého pokoje a odpočinout si. S touto myšlenkou se čínský technologický gigant Alibaba spojil s Marriott Hotels a učinil celý proces rychlejší a pohodlnější.

Fliggy (spadající pod Alibabu), vytvořila technologii rozpoznávání obličeje, která umožňuje hostům přihlásit se prostřednictvím kiosku, který je podobný těm na letištích. Jakmile je totožnost ověřena, stroj pak připraví klíče k hotelovému pokoji a umožní hostům jít na pokoj, aniž by museli mluvit s recepčním.

Henry Lee, generální ředitel společnosti Marriot, považuje za hlavní přínos této technologie to, že kromě zjednodušení procesu odbavení mají zaměstnanci hotelu čas věnovat své úsilí k poskytování personalizovaných služeb hostům. Jinými slovy převedením vybraných úkolů na technologii umožňuje zaměstnancům zapojit se do smysluplnější práce, která lépe slouží zákazníkům.

Program běží v testovacím režimu na dvou místech v Číně, kde Marriott ukazuje, že cestovatelé mají zájem o nové hotelové technologie. Pokud bude pilotní program úspěšný, pak značka bude plánovat využití technologie po celém světě.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762