Chatbot od CVS využívá umělou inteligenci k poskytnutí správné léčby pro pacienty

MinuteClinic spadající pod CVS Health podniká kroky k tomu, aby pacientům poskytla kompletní zdravotní péči díky partnerství s firmou Buoy Health. Technologická společnost se specializuje na vývoj nástrojů, které pomáhají lidem získat péči, jenž potřebují od okamžiku diagnostiky, a nyní bude tento nástroj integrován na více než 1000 míst MinuteClinic.

S využitím umělé inteligence ve spojení se kamennou pobočkou získají pacienti lepší přístup k cenově dostupné a přesné péči. Jednoduchým přihlášením na stránce www.buoyhealth.com se pacienti podrobí řadě otázek a pak budou kontaktováni lokální MinuteClinic, pokud je potřeba akutní léčba na místě.

Vzhledem k tomu, že zákazníci mají dnes větší výběr možností, tak značky jako CVS investují do služeb, které mohou zvýšit důvěru u zákazníků před tím, než se rozhodnou učinit nákup.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762