Systém zónového monitorování sleduje pozici vašich věcí

Není to legrace, když vyrazíte někam na výlet a cestou si uvědomíte, že jste doma zapomněli nějaký důležitý předmět. Řada společností vyvinula sledovače napojené na Bluetooth, které pomáhají lidem najít jednotlivé předměty, které ztratily, jako jsou například peněženky nebo klíče. Nyní jeden startup vyvinul systém, který dokáže uživatelům připomenout, aby si vzali předmět dříve, než opustí dům. Stackntrack používá monitorovací zařízení a patentovaný algoritmus k určení, jaké položky by si měli vzít uživatelé s sebou, a upozorní je, pokud opouštějí dům bez těchto předmětů.

V systému Stackntrack mohou uživatelé organizovat své věci do skupin nebo v hromádek, například „věci do práce“ nebo „věci do posilovny“. Tyto hromádky jsou registrovány v aplikaci a tracker je umístěn na jedné nebo více položek v každé skupině. Software pak zjistí, kdy uživatel opouští dům a jakou skupinu si bere s sebou. Pokud některá z položek v této skupině zůstala opomenuta, tak aplikace upozorní uživatele.

Stack funguje tak, že vytvoří tzv. geofence (zónového monitorování) kolem domova uživatele, kanceláře, hotelu apod. Když jsou uživatelé uvnitř této zóny, tak neobdrží upozornění. Jakmile vystoupí mimo zónu, aplikace začne sledovat, jaké položky se u nich nachází. Poté vám zašle upozornění, pokud v této skupině chybí nějaké položky. Startup v současné době hledá finanční prostředky na Kickstarter a svého cíle dosáhl během pouhých dvou dnů. Maloobchodní cena se bude pohybovat kolem 39,99 USD.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762