Chytré zrcadlo dokáže doporučit vhodné módní doplňky k oblečení

Módní prodejce Guess se spojil se společností Alibaba, aby do svých poboček umístil chytrá zrcadla. Alibaba nedávno úspěšně zahájila podobnou technologii u čínského prodejce sportovních potřeb Intersport.

Tzv. Fashion AI je systém, který na všech položkách v obchodech umístil Bluetooth, RFID a pohybové senzory. Když zákazník zkouší různé oblečení, tak chytré zrcadlo rozpozná barvu, styl a vlastnosti produktu a navrhne další položky, které by byly vhodným doplňkem, a to i při zohlednění produktů, které zákazník již v minulosti koupil online.

Pokud si zákazník chce vyzkoušet nějaké další položky, může se k nim dostat dotekem zrcadla a zaměstnanci jsou informováni, že mají přinést do kabinek dané produkty.

Umělá inteligence umožňuje společnosti Guess zvýšit svůj závazek věnovat pozornost zákaznickému servisu a také potenciálně zvýšit prodeje, neboť vhodná doporučení může ovlivnit zákazníka, aby koupil položky, které se k tomu ideálně hodí. Zrcadlo působí jako virtuální osobní stylista, který dává zákazníkům individuální nákupní zážitek. Technologie má premiéru na Polytechnické univerzitě v Hongkongu a Alibaba doufá, že se v budoucnu dostane do dalších zemí.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762