Aplikace muzea Hirshhorn nabízí komentáře uměleckých děl od jejich autorů

Hirshhorn muzeum uvedlo do provozu novou aplikaci na chytré telefony zvanou The Hirshhorn Eye (zkráceně Hi). Aplikace obsahuje průvodce uměním v galerii, který využívá rozpoznávání obrazů, aby zákazníkům umožnil naskenovat jednotlivá umělecká díla při procházce muzeem a poslechnout si vyprávění o dílech přímo od samotných umělců, kteří za uměním stojí.

Chcete-li používat funkci Hi, tak stačí svým telefonem naskenovat umělecké dílo a rázem uslyšíte hlas tvůrce. Mezi umělci najdete umělce jako jsou Damien Hirst, Hiroshi Sugimoto a Jeff Koons. Celý seznam umělců na této platformě najdete k dispozici i na oficiálním YouTube kanálu Hirschhorn.

Tyto jedinečné schopnosti umožňují spotřebitelům lépe se zapojit do nabídky muzea a povzbudit ty, kteří jsou ostýchaví nebo mají méně znalostí o umění, aby se zapojili do interaktivního zážitku.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762