Vědci z Bilkent University a Izmir Institute of Technology použili grafen k tomu, aby mohli překrývat vyzařování tepla objektů, které by mohlo být vidět přes infračervené vidění. Díky tomu předměty vyzařují stejnou teplotu jako jejich okolí. Navíc se Coskun Kocabas a jeho tým inspirovali sépií, která používá pigmentové váčky zvané chromatofory, aby se zamaskovaly. Tým vyvinul tenký plátek filmu sestávající z vrstvy nylonu pokrytého zlatem, vrstvy filmu namočeného v tekuté soli a několika vrstev grafenu. Když skrze film prochází elektrický proud, tak jsou ionty vtaženy do grafenových vrstev. To blokuje infračervené světlo a zakrývá zdroj tepla pod ním.
Navíc Kocabas a jeho tým zjistili, že mohou také měnit množství vyzařovaného infračerveného světla. To se provádí nastavením napětí procházejícího filmem. To znamená, že při změně teploty na pozadí lze film upravit a skrýt, co je pod ním. Tým také našel způsob, jak napodobit schopnost sépie měnit vzory na kůži. Vytvořili pole složené z malých čtverců filmu. Řízením napětí každého čtverce zvlášť bylo možné vytvořit vzory viditelné v tepelném zobrazování.
Kocabas, který je nyní profesorem materiální vědy na University of Manchester, navrhuje, aby film byl použit na chladičích na satelitech. To jim umožní odrážet teplo vyzařovaného Sluncem a vyzařovat přebytek tepla, když čelí hlubokému vesmíru.