Aplikace i-PROGNOSIS dokáže detekovat první příznaky Parkinsonovy choroby

Technologie a inovace mají důležitou roli ve světě zdravotnictví, protože díky nim se nemoci stávají čím dál zvládnutelnější a lze se jim vyhnout. Například levné zařízení sKan dokáže detekovat rakovinu kůže. Toto zařízení používá snímače teploty k detekci oblastí tkání, které se zahřívají rychleji, což je možný příznak nádorových buněk. Dalším ze zařízení, o kterém bude řeč v tomto článku je i-PROGNOSIS, který dokáže odhalit přicházející Parkinsonovu nemoc.

Aplikace používá především chytré telefony a inteligentní čipy k detekci časných příznaků onemocnění. Uživatelé si stáhnou aplikaci do svého zařízení a telefon mohou dále běžně používat jako jsou telefonáty, psaní zpráv a fotografování. Aplikace využívá senzory, které se již nacházejí v chytrých telefonech, jako je například akcelerometr a gyroskop, aby odhalily jakékoliv rané drobné třesy. i-PROGNOSIS také používá mikrofon k detekci známek degradace hlasu.

Aplikace dále analyzuje selfíčka uživatele a identifikuje všechny funkce obličeje, které mohou souviset s Parkinsonovou chorobou. Zařízení nakonec sleduje dotykové vzory uživatele, aby vycítila rané třesy. Pomocí chytré čočky lze sbírat další informace, jako je aktivita, srdeční frekvence, spánek a teplota uživatele. Při analýze všech těchto údajů poté i-PROGNOSIS doporučí uživateli, zda má vyhledat lékařskou pomoc nebo ne.

Tato aplikace je inovativní způsob, jak využít stávající technologii v chytrých telefonech. Možná by toto sofistikované používání snímačů mohlo pomoci odhalit časné příznaky jiných nemocí. Může to být začátek datově řízené alternativy k tradiční lékařské praxi?

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762