Japonská cukrárna udělala pomocí rozšířené reality vinylovou desku z dortu

La Famille je kavárna a restaurace v Takamacu na ostrově Shikoku v Japonsku. Ta se rothodla udělat téměř bezkonkurenční zlepšení nadčasového čokoládového dortu tím, že vytvořila netradiční Baumkuchen, což je dort z marcipánového těsta s mnoha vrstvami na sobě.

Dort má formu vinylové desky a je doprovázen mobilní funkcí rozšířené reality, která spotřebiteli umožňuje vybrat si píseň pro svůj dezert. Dort je vyrobený z tmavé čokolády a z černého kakaového základu. „Baum records“ dodávají speciální píseň a zprávu přizpůsobenou na tuto příležitosti. Zkušenost je poháněna aplikací COCOAR2.

Zkušenost funguje následujícím způsobem: Po stažení aplikace pro iOS nebo Android mohou uživatelé vidět vizuální dort koláče, jako by se jednalo o skutečnou desku. Pak zazní píseň a na obrazovce se objeví speciální zpráva. Zpráva a skladba jsou přizpůsobitelné a mohou být přizpůsobeny pro konkrétní události.

Zatímco spotřebitelé se seznámí s funkcemi rozšířené reality, AR koláč jde dál. Upgradování těchto německých dortů, které jsou populární v Japonsku, o chytrou technologii, našli cukráři z La famille způsob, jak vylepšit jídlo a udělat ho přitažlivější pro zákazníky.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766